Často kladené dotazy

Jak mohu vyčistit svůj mlýnek na kávu ?

Mlýnek na kávu lze vyčistit mechanicky pomocí staršího zubního kartáčku a nebo malého kartáčku podobného tomu na mytí lahví. Při čistění je dobré míti nastaveno hrubší mletí. Tento způsob je vhodný použít po každém mletí. Při čištění se zbytky vyfouknou.

Pro týdenní/mesíční čištění je možno pomlít 2-3 porce rýže. ta by měla odstranit zbytky olejů uvolňovaných při mletí z kávových zrn. Při tomto způsobu nastavíme jemnější letí.

Ostatní části mlýnku vyčistíme hadříkem či ubrouskem. Při čištění není vhodné používat vodu.

Nedoporučujeme při čištění mlýnku rozebírat mlecí mechanismus či jiné části mlýnku.

Jak mohu vyčistit svůj mlýnek na pepř ?

Mlýnek na pepř je možné čistit opět mechanicky pomocí kartáčku a nebo při střídání koření je vhodné promlít mlýnek krystalickou solí.

Jak je nastaven mlýnek na kávu z výroby?

Mlýnek na kávu je nastaven z výroby tak, aby šlo volně otáčet klikou. Není nastaven na konkrétní způsob mletí. To záleží na způsobu přípravy kávy a každý uživatel si ho musí nastavit individuelně:

  • velmi jemné - turek
  • jemné - espresso ( pro espresso platí zásada, že od doby kdy začně plynule vytékat káva by mělo uplynout cca.20 až 25 vteřin na přípravu jedné porce espressa - cca.30 ml )
  • hrubší - moka konvička
  • hrubé - french press

Při mletí je třeba zohlednit i druh použité zrnkové kávy. Odborníci na přípravu kávy tvrdí, že záleží i na počasí.

Při nastavení velmi jemného mletí se nesmí dotáhnout úplně na doraz. Může dojít k poškození mlýnku.

Jaký mlýnek je vhodný na mletí kávy pro french press?

Na tento způsob přípravy kávy je potřeba nastavit hrubé mletí. Pro tento způsob jsou zvláště vhodne typy mlýnku vzor 2012 a Tower. Tyto mlýnky mají spodní vedení mlecího kamene, což zaručuje rovnoměrnější mletí při hrubém nastavení. Ani zde se však nevyvarujete toho, že se uvolňují i prachové částice. Toto je dáno povahou kávového zrna.

Jaký mlýnek je vhodný na mletí soli ?

Naše firma vyrábi 2 typy mlýnků ve variantě mlýnek na sůl, a to Bob Tower 150 a Elegant . Tyto mlýnky mají keramické mlecí mechanismy. Pro mletí používejte sůl vhodnou na mletí a ne běžnou stolní sůl.

Je mlýnek na kávu vhodný na mletí obilí ?

Na našich mlýncích na kávu lze mlít i obilí typu žito. Je potřeba věnovat zvýšenou pozornost čištění mlýnku, aby nedocházelo k ucpání zubů mlecího kamene a kroužku. Pokud však mlýnek budete po každém mletí čistit, neměl by to být problém.Záleží ovšem na typu obilí. Již naši prapředkové tyto mlýnky na mletí obilí v domácnosti běžně používali. Musíte ovšem počítat s menší produktivitou mletí oproti kávě. V žádném případě však nemelte kukuřici a nebo lněné semínko. na lněné semínko by asi byl vhodnější mlýnek na mák.

Jsou vhodné hliníkové výrobky do myčky na nádobí ?

Hlinikové výrobky bez povrchové úpravy nejsou vhodné do myčky na nádobí. Z našeho sortimentu je vhodná povrchová úprava satén.