Technologie domácích strojků LODOS

Mlýnky na kávu a koření


Mlecí mechanismus mlýnků na kávu a koření

 

Řez mlýnku.JPGMlýnky na kávu a koření jsou osazeny ocelovými frézovanými mlecími strojky,které jsou zhotoveny na automatických strojích a jsou odborně kaleny. Tento osvědčený způsob výroby zaručuje velmi dlouhou životnost.Z praxe můžeme konstatovat, že naše mlýnky můžete při správném zacházení používat desítky let.K tomuto tvrzení nás opravňuje skutečnost, že mlýnky, které se u nás nezměněnou technologií vyrábějí již téměř 90 let,jsou stále plně funkční. Systém seřízení pomocí regulační matky či šroubku umožňuje nastavení jemnosti mletí na požadovný stupeň od velmi hrubého mletí až po velmi jemné.Toto souvisí zejména u mlýnků na kávu se zvoleným způsobem přípravy kávy.

 

 

 

Těla mlýnků


Intarzie.jpgDřevěná těla mlýnků jsou vyrobena z bukového dřeva. Velký podíl ruční práce při výrobě dělá z každého kusu originál.Skříňky většiny kávových mlýnků jsou spojovány tradiční starou technologií cinkového spoje zdobeného intarzií.Tato výroba vyžaduje vysoce kvalitní řemeslnou práci, aby bylo dosaženo požadované přesnosti a kvality. Toto platí i o povrchové úpravě.Naše mlýnky jsou přírodní lakované a nebo mořené v příslušném barevném odstínu a následně lakované.

Flower.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Mozart cibulový vzor.JPG

Porcelánová těla jsou vyrobena ve spolupráci s českými porcelánkami.V současné době spolupracujeme zejména se společností Český porcelán a.s. z Dubí, která je krom jiného jedním ze čtyř výrobců "porcelánu generací", porcelánu s cibulovým vzorem. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lisy na česnek,louskáčky a kráječe vajec


Tyto praktické pomůcky do každé domácnosti jsou vyrobeny z potravinářské hliníkové slitiny. Barevné varianty jsou vytvářeny nanášením práškových barev. Tyto výrobky se vyznačují velmi vysokou kvalitou,kterou naši zákazníci velmi oceňují spolu s jejich dlouhou životností. Pozitivní ohlasy máme nejen z tuzemska, ale i ze zahraničí (Slovensko,Švédsko, Německo, Rakousko, Itálie, Francie,  USA…….).

Lis na česnek lux satén.JPGLis na česnek s čističem AlPrima kráječ vajec barvaTygr barva